Чеська Республіка: зміни до законодавства щодо будівельної продукції

22 січня 2016 року Чеська Республіка оприлюднила нотифікацію про розробку Проекту  змін до Регламенту Уряду №163/2002 щодо встановлення технічних вимог для деяких будівельних виробів (зі змінами, внесеними відповідно до Регламенту Уряду № 312/2005).

Відповідно до проекту передбачається розширення переліку видів будівельної продукції, які регулюються національним законодавством. Нові види продукції, які вносяться до цього переліку, мають пройти оцінку відповідності спеціальним технічним стандартам, які передбачені зазначеним вище урядовим регламентом Чеської Республіки.

У Європейському Союзі технічні вимоги щодо будівельної продукції (з відміткою CE) передбачені Регламентом (ЄС)     № 305/2011 Європейського Парламенту та Ради. Цей регламент встановлює узгоджені на рівні ЄС умови для реалізації (збуту) будівельної продукції. Гармонізація технічних вимог щодо будівельної продукції в ЄС здійснюється на постійній основі шляхом створення нових «гармонізованих» технічних специфікацій.

Разом з тим, на ринку будівельної продукції окремих країн-членів ЄС можуть з’являтися нові нетипові види цих товарів або версії існуючих будівельних виробів, які не відповідають узгодженим на рівні ЄС гармонізованим технічним вимогам (або відповідають частково). Така продукція має регулюватися на національному рівні для забезпечення виконання основних вимог будівництва.

Метою проекту є внесення змін до чинного законодавства щодо стандартів у сфері будівництва та розширення переліку видів будівельної продукції, які будуть регулюватися на національному рівні для зменшення ризиків, пов’язаних зі здоров'ям та безпекою споживачів під час використання будівельної продукції

Ухвалення документу очікується у червні 2016 року. Термін набуття його чинності – липень 2016 року (а для Додатку 1 та 2 – січень 2017 року). Кінцевий термін подачі коментарів – 22 березня 2016 року.

 

 

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/