ЄС: зміни законодавства щодо біоцидних продуктів

23 березня 2015 року Європейський Союз проінформував СОТ про розробку Проекту регуляторного акту Європейської комісії щодо затвердження 5-хлор-2-(2,4-ді-хлорфеноксі) фенолу як активної речовини при її використанні у виробництві біоцидних продуктів.i Запропоновані у проекті зміни відповідають нормам Регламенту (ЄС) No 528/2012 Європейського Парламенту та Ради щодо розміщення біоцидних продуктів на ринку та їх використання.  
Зазначимо, що біоцидні продукти широко використовуються у сільському господарстві, хімічній, фармацевтичній, косметичній, харчовій та деревообробній промисловості.  
Сфера дії документу поширюється на продукцію першого, другого та четвертого типу:

  • тип 1: біоцидні продукти, що використовуються в цілях гігієни;  
  • тип 2: дезінфікуючі засоби та альгіциди, не призначені для безпосереднього нанесення на шкіру людини чи тварини. Зокрема, це продукція, яка використовується для дезінфекції поверхонь, матеріалів, обладнання та меблів, що не контактують з продуктами харчування або кормами. Об’єктами застосування є басейни; акваріуми; системи кондиціонування повітря; стіни і підлоги в приватних, громадських та промислових приміщеннях тощо.  
  • тип 4: засоби, що використовуються для дезінфекції обладнання, контейнерів, посуду, поверхонь або трубопроводів, які безпосередньо контактують з  продуктами харчування й кормами, включаючи питну воду.

Метою документу є підвищення рівня захисту здоров'я населення та навколишнього середовища, а також  гармонізація норм щодо регулювання ринку біоцидних продуктів ЄС. Ухвалення документу очікується у червні 2015 року, набуття його чинності  – через 20 днів після публікації в Офіційному журналі ЄС. Кінцевий термін подачі коментарів – 22 травня 2015 року.
За даними Міжнародного торговельного центру у 2012-2014 роках експорт продукції зазначених категорій з України до країн-членів Європейського Союзу становив, в середньому, 150 млн дол. США або 1% від експорту цих товарів до ЄС.  

 

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/