США : розробка моделі оцінки ризиків щодо молочної продукції

На початку серпня 2015 року США оприлюднили нотифікацію про розробку моделі управління ризиками з метою обмеження кількості залишків лікарських засобів, які споживалися тваринами, у молоці та молочній продукції.

5 серпня 2015 року США оприлюднили повідомлення про розробку «Моделі багатофакторного оцінювання, що використовується для управління ризиками з метою обмеження кількості залишків лікарських засобів, які споживалися тваринами, у молоці та молочній продукції».

Модель оцінки ризиків було розроблено Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) на запит Національної конференції з міждержавних поставок молочної продукції (NCIMS). До складу NCIMS входять представники федеральних урядів, підприємств молочної промисловості, наукових кіл та груп споживачів.

Зазначена модель оцінки ризиків є інструментом для визначення переліку лікарських засобів, які повинні бути включені до програми тестування молока та молочної продукції.

Багатофакторна модель з управління ризиками базується на основі чотирьох критеріїв, за якими відбувається оцінка лікарських засобів:

  • ймовірність того, що препарат застосований в період лактації молочної корови;
  • ймовірність того, що після застосування, залишки препаратів будуть присутніми в молоці;
  • ймовірність того, що під час споживання молока та молочних продуктів споживачі можуть зазнати впливу препаратів, що містяться у цій продукції;
  • потенціал для здоров'я людини

Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів ініціює коментарі від зацікавлених осіб , які можуть допомогти поліпшити:

  • підходи до ранжування ризиків у моделі;
  • якість наукових даних та припущень, що використовуються в моделі;
  • критерії відб ору лікарських засобів для проведення оцінки;
  • прозорість оцінки ризиків при тестуванні молочної продукції.

Головною метою документу є підвищення рівня безпеки прод уктів харчування та захист здоров‘я населення.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/