ЄС : зміна правил маркування енергоефективності продукції

На початку вересня 2015 року Європейський Союз оприлюднив нотифікацію про розробку пропозиції стосовно внесення змін до регламенту Європейського Парламенту і Ради щодо правил маркування енергоефективності продукції та скасування Директиви 2010/30/ЄС. Ухвалення документу очікується у червні 2016 року. Термін набуття чинності – після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, орієнтовно з січня 2017 року. Кінцевий термін подачі коментарів – 1 грудня 2015 року.

2 вересня 2015 року Європейський Союз оприлюднив повідомлення про розробку Проекту пропозиції стосовно внесення змін до регламенту Європейського Парламенту і Ради щодо правил маркування енергоефективності продукції та скасування Директиви 2010/30/ЄС. 

Зазначений документ має бути ухвалений на заміну Директиві 2010/30/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 19 травня 2010 року про зазначення за допомогою маркування та стандартної інформації про товар обсягів споживання енергії та інших ресурсів продуктами.

Документ є основою для ухвалення підзаконних нормативних актів, які будуть містити правила маркування енергетичних характеристик продукту та нанесення інформаційних зазначень для конкретних енергоспоживаючих продуктів (правила щодо енергетичних етикеток) . Відповідно до проекту постачальники (виробник и та імпортери) мають забезпечити енергетичне маркування своєї продукції згідно із шкалою енергоефективності від А до G . При придбанні товару споживач має отримувати всю необхідну інформацію щодо його енергоспоживаючих властивостей.

Крім того, перед розміщення м продукту на ринку постачальник и мають зареєструвати технічну документацію щодо відповідності технічним стандартам у спеціальній базі даних.

Також проект встановлює процедуру зміни класифікації класів енергоефективності у випадку, коли на ринку ЄС починає переважати продукція вищих класів. Головною метою документу є забезпечення споживача можливістю свідомого вибору при придбанні енергоспоживаючих товарів, що, в свою чергу, сприятиме наповненню ринку ЄС більш енергоефективною продукцією. Це дозволить під вищити енергоефективність в ЄС, а також сприяти боротьбі з глобальною проблемою зміни клімату.

У жовтні 2014 року Європейська Рада ухвалила рішення щодо підвищення рівня енергоефективності в країнах - членах ЄС на 27% до 2030 року (у 2020 році планується підвищити цей показник до 30%). Крім того, очікується загальне зменшення викидів парникових газів в ЄС на 40% до 2030 року.

Ухвалення документу очікується у червні 2016 ро ку. Термін набуття чинності – після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу, орієнтовно з січня 2017 року. Кінцевий термін подачі коментарів – 1 грудня 2015 року.

За даними Міжнародного торговельного центру у 2012 - 2014 роках експорт енергоспоживаючих товарів з України до ЄС становив, в середньому, 2,3 млрд дол. США або 13,7 % від загального експорту вітчизняних товарів до цього торговельного партнера. Це близько 23% від експорту зазначеної продукції з України до країн світу .

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/