Сертифікація УкрСЕПРО

Сертифікація УкрСЕПРО

Всі роботи з сертифікації продукції та систем менеджменту якості в Системі УкрСЕПРО виконуються відповідно до вимог серії стандартів Системи УкрСЕПРО.

Для продукції, включеної в Перелік, при перетині кордону України необхідно мати сертифікат відповідності (сертифікат про визнання), виданий в Системі УкрСЕПРО. Без сертифікату відповідності (сертифікату про визнання) перетин продукцією кордону України не допускається. Обов'язкова сертифікація в усіх випадках повинна включати перевірку та випробування продукції для визначення її характеристик і подальший державний технічний нагляд за сертифікованою продукцією. Законодавством України визначено перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні. У зазначеному Переліку продукції приведені коди Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), перелік нормативних документів, що встановлюють обов'язкові вимоги при сертифікації. Згаданий Перелік може бути використаний іноземним заявником для визначення потрапляє його продукція в даний перелік і необхідності обов'язкової сертифікації при ввезенні в Україну. Без сертифікату відповідності (сертифікату про визнання) перетин продукцією кордону України не допускається.

Добровільна сертифікація проводиться на відповідність вимогам, що не відносяться до обов'язкових. При цьому сертифікація на відповідність усім обов'язковим вимогам, якщо вони встановлені для цієї продукції, проводиться обов'язково.
У процесі добровільної сертифікації, що проводиться в Системі УкрСЕПРО, визначається відповідність параметрів продукції вимогам нормативних документів, зазначених заявником. Про результати завершення контролю відповідності продукції стандартам в Системі УкрСЕПРО свідчить сертифікат та / або знак відповідності.