Відмовний лист УкрСЕПРО

Відмовний лист УкрСЕПРО

Проводимо оформлення відмовних листів / рішень. Працюємо професійно, в оптимальні терміни (термін 1-3 дні).

Відмовний лист - це документ, який містить інформацію про те, що продукція не підлягає обов'язковій сертифікації в Україні. Відмовні листи бувають двох типів: відмовний лист для торгівлі та відмовні листи для митниці (митне оформлення вантажу). Зміст листів нічим не відрізняється, але митні органи приймають як регламентує документ тільки листи, видані акредитованими та уповноваженими Міністерством Економічного Розвитку і Торгівлі України органами з сертифікації. Роз'яснювальний лист для торгівлі може видати будь акредитований і уповноважений орган з оцінки відповідності / сертифікації.

Відмовний лист оформляється на бланку органу з сертифікації та засвідчується печаткою органу з сертифікації. Термін дії відмовного листа обмежується одним роком небудь однієї поставкою.

Для торгівлі відмовні листи зазвичай необхідні в тих випадках, якщо продукція не підлягає обов'язковій сертифікації в системі «УкрСЕПРО» або потрапляє під дію Технічних Регламентів України.

У митних органів номенклатура розбита за кодами ТН ЗЕД. Бувають випадки, коли код ТН ЗЕД спочатку неправильно присвоюється згідно самої продукції. Митниця, при перевірці вантажу за кодом ТН ЗЕД, вимагає сертифікат відповідності, а якщо перевірити продукцію відповідно до чинної номенклатурі за кодами ДКПП, даний вид продукції може не підлягати обов'язковій сертифікації. У таких випадках і оформляється роз'яснювальний лист органу з сертифікації (відмовний лист).

Можлива ситуація, коли з-за кордону надходить партія товарів або обладнання, яке призначене для рекламних цілей в одиничному екземплярі. Згідно номенклатурі потрібно оформляти сертифікат відповідності та санітарно-епідеміологічний висновок. Тому сумарна вартість партії такого товару значно менше вартості сертифікації, доцільніше обійтися оформленням відмовного листа. Хоча, на практиці кожна ситуація розглядається індивідуально. Детальніше про подібні випадки ви можете ознайомитися в Постанові Кабінету Міністрів України від 14.05.2008 №446.