Сертифікація на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001, ДСТУ ISO 14001
Видача сертифіката відповідності ISO 9001, ДСТУ ISO 14001 є заключним етапом процедури впровадження системи менеджменту якості.
Сертифікацією систем менеджменту якості займаються спеціальні органи з сертифікації. Вони, в свою чергу, акредитуються національним органом з акредитації НААУ.
Також існують і незалежні системи сертифікації та акредитації.
Якщо орган із сертифікації систем менеджменту акредитований, то це можна перевірити через сайт НААУ і дізнатися сферу компетентності органу.
Що стосується добровільних систем сертифікації СМК, то за наданням відомостей про сертифікацію можна звернутися на сайт безпосередньо органу з сертифікації систем менеджменту, який видав сертифікат.
Варто сказати, що згідно із законодавством до процедури підготовки до сертифікації дозволено залучати консалтингові компанії, які допоможуть з впровадженням СМЯ, підготовкою документів і сертифікацією системи менеджменту якості.
За рахунок налагоджених механізмів такі організації можуть істотно прискорити весь процес.
Отже, сертифікація відповідності ДСТУ EN ISO 9001: 2018 «Системи управління якістю. Вимоги »(EN ISO 9001: 2015, IDT; ISO 9001: 2015, IDT) - це, по суті своїй, зовнішній аудит (аудит третьої сторони) - оцінка незалежною стороною успішності впровадження СУЯ. (Відповідність вимогу стандарту).
Можлива сертифікація інтегрованої системи менеджменту (ДСТУ ISO 9001, ДСТУ ISO 14001).
Перевірка проводиться в два етапи: документарна і виїзна оцінка відповідності незалежним експертом органу з сертифікації і фахівцем органу.
За умови відповідності всіх наданих документів та діяльності компанії-заявника всім встановленим вимогам оформляється сертифікат, що підтверджує наявність створеної та впровадженої на підприємстві СМЯ.
Оскільки сертифікація на відповідність ДСТУ EN ISO 9001: 2018 «Системи управління якістю. Вимоги »(EN ISO 9001: 2015, IDT; ISO 9001: 2015, IDT) - справа суто добровільна, більшість компаній вдаються до неї для вирішення конкретних бізнес-завдань.
Наприклад, наявність сертифіката дозволяє організації наносити на свій продукт відповідне маркування (що підвищує довіру споживача до товару) або є істотною умовою перемоги в тендері або укладення контракту з іноземним партнером.