Фінляндія : внесення змін до закону про тютюнові вироби

В першій декаді вересня 2015 року Фінляндія оприлюднила повідомлення про розробку проекту пропозицій уряду щодо внесення змін до закону про тютюнові вироби та пов‘язаних з ним нормативно - правових актів. Ухвалення документу очікується у квітні 2016 року. Термін набуття його чинності – 20 травня 2016 року . Кінцевий термін подачі коментарів – 26 листопада 2016 року.

7 вересня 2015 року Фінляндія оприлюднила нотифікацію про розробку «Проекту урядових пропозицій Парламенту щодо внесення змін до закону про тютюнові вироби та пов‘язаних з ним нормативно - правових актів».

Дія проекту поширюється на наступні категорії товарів:

  • тютюнові вироби;
  • електронні сигарети та картриджі до них, визначені у статтях 2 (16) і 2 (17) Директиви 2014/40/ЄС;
  • рідину для заправки картриджів електронних сигарет (з в містом нікотину та без).

Проект передбачає виконання директиви 2014/40/ ЄС . Крім того , передбачається низка заходів, які є законодавчою ініціативою уряду Фінляндії. Зокрема, до них належать наступні:

  • заборона продажу та імпорт у всіх бездимних тютюнових виробів (зокрема, тютюну , призначеного для жування або нюхання);
  • заборона ароматизаторів для електронних сигарет;
  • застосування положень Директиви, що стосуються безпеки та якості рідини, що містить нікотин, до електронних сигарет без нікотину.

Основною метою документу є захист здоров'я населення , особливо запобіган ня вживання тютюну молодими людьми та підтримк а вільного від тютюнового диму середовища.

Ухвалення документу очікується у квітні 2016 року. Термін набуття його чинності – 20 травня 2016 року. Кінцевий термін подачі коментарів – 26 листопада 2016 року.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/