Франція: зміни до маркування тютюнових виробів

4 лютого 2015 року Франція оприлюднила повідомлення про внесення змін до Наказу від 15 квітня 2010 року щодо медичних попереджень (застережень про шкідливий вплив вживання тютюнових виробів на здоров'я людини) на пачках тютюнових виробів, а також щодо нанесення на них піктограм для вагітних жінок.

Відповідно до документу передбачаються наступні зміни:

  • поширення на національне законодавство принципу розширення медичних попереджень, що зазначаються на пачках тютюнових виробів згідно із Директивою 2014/40/ЄС;
  • доповнення додаткових медичних попереджень посиланням на веб-сторінку «Вагітність без тютюну», створену Національним інститутом з запобігання хвороб та освіти у сфері охорони здоров‘я на веб-сайті http://www.tabac-info-service.fr (відповідно до вимог, передбачених Директивою 2001/37/EC).

Зазначимо, що Франція має найвищу в Європі частку жінок, які продовжують палити під час вагітності, незважаючи на ризики для здоров'я майбутньої дитини. Зокрема, у 2010 році частка жінок, які палили протягом третього триместру вагітності, становила 17,8%.

Додаткова піктограма на етикетці тютюнових виробів має інформувати жінок про існування програми, яка може допомогти їм кинути палити (сторінка «Вагітність без тютюну» на зазначеному вище веб-сайті).

Нанесення цієї піктограми відповідно до статті 4 (5) рішення Європейської Комісії від 5 вересня 2003 року (№ С(2003)3184) щодо використання кольорових фотографій та інших ілюстрацій на пачках тютюнових виробів з метою попередження про шкоду паління, має сприяти зменшенню частки вагітних жінок, які палять під час вагітност

Ухвалення документу очікується 1 травня 2015 року. Набуття чинності Статті 1 цього документу очікується з дня його опублікування; статті 2 – 20 травня 2016 року.

 

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/