ЄС: встановлення обмежень щодо вмісту хімічних речовин у текстильних виробах

16 квітня 2015 року Європейський Союз проінформував СОТ про розробку проекту Регламенту Європейської комісії щодо внесення змін до Додатку XVII Регламенту (EC) № 907/2006 Європейського парламенту і Ради з реєстрації, оцінки, дозволу й обмеження хімічних речовин (REACH) щодо нонілфенол етоксилату.i
Сфера дії документу поширюється на будь-яку незавершену продукцію, напівфабрикати або готову продукцію, у масі якої частка текстильних волокон становить не менше 80%.
Відповідно до проекту буде заборонено розміщувати на ринку ЄС текстильні вироби, вміст нонілфенол етоксилату (NPE) в яких перевищує 0,01%, тобто якщо в 1 кг текстильних виробів міститься більше, ніж 100 мг NPE. Виключення становлять текстильні вироби «секонд-хенд» та нові текстильні вироби, вироблені виключно з перероблених тканин.
Проект передбачає перехідний період тривалістю 60 місяців з моменту ухвалення документу з метою надання достатнього часу для переходу виробників текстилю на нові вимоги.
Метою проекту є зниження рівня забруднення води нонілфенол етоксилатом. Зазначимо, що ця речовина використовується у виробництві текстильних виробів в цілях кондиціонування й може потрапити до водойм при пранні цих речей. Нонілфенол етоксилат становить небезпеку для водного середовища та живих організмів, що мешкають у поверхневій товщі води.
Ухвалення документу очікується в четвертому кварталі 2015 року, набуття його чинності – через 20 днів після опублікування в Офіційному журналі ЄС. Водночас самі обмеження будуть запроваджені наприкінці 2020 року. Кінцевий термін подачі коментарів – 15 червня 2015 року.
За даними Міжнародного торговельного центру у 2012-2014 роках експорт текстильних виробів з України до країн-членів Європейського Союзу становив, в середньому, 464 млн дол. США або 86,7% українського експорту цих товарів до країн світу.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/