ЄС: запровадження правил нанесення попереджень на пакети з тютюном

В  другій  половині  червня  2015  року  Європейський  Союз  оприлюднив  нотифікацію  про розробку проекту законодавчого акту на виконання рішення Європейської комісії, яким визначається порядок розміщення та нанесення попередження та інформації на пакети з тютюном,  який  призначений  для  використання  у  саморобних  цигарках.  Ухвалення документу очікується у третьому або четвертому кварталі 2015 року, набуття його чинності – з  дня його ухвалення. Кінцевий термін подачі коментарів – 18 серпня 2015 року.

19 червня 2015  року  Європейський  Союз  оприлюднив повідомлення  про  розробку Проекту  акту  на  виконання рішення Європейської комісії щодо точного місця розміщення та порядку нанесення попереджень на пакети з тютюном, який призначений для використання у саморобних сигаретах.
Проект  є  підзаконним  актом  Директиви 2014/40/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року про узгодження законів,  підзаконних актів та  адміністративних положень країн-членів щодо виробництва, презентації та продажу  тютюну  й  пов’язаної  з  ним  продукції  та  про скасування Директиви 2001/37/ЄС.
Відповідно до статті 9 Директиви 2014/40/ЄС предбачається нанесення  загальних  попереджень  («паління  вбиває» або «паління  вбиває – киньте  зараз») та  інформаційних повідомлень («тютюновий дим містить більше 70 речовин, які можуть викликати рак»), які мають бути розміщенні на 50% поверхні  RYO  пакету. Водночас,  точне  розміщення  цих попереджень Директивою 2014/40/ЄС не  визначено.  Воно має бути  прописано  в  національному  законодавстві країн-членів  ЄС.
Зазначені  положення  Директива  мають  бути запроваджені до національного законодавства країн-членів ЄС до 20 травня 2016 року. Проект  рішення  встановлює  правила  щодо  нанесення попереджень про шкоду здоров‘ю на трьох основних видах пакування  тютюну,  який  призначений  для  використання  у саморобних  сигаретах: на  мішечках,  що  загортаються;  на пакетах з пласким дном; на стійких пакетах (таких, що можуть стояти на рівній поверхні). 
На  пакуванні  першого  та  другого  із  зазначених  типів попередження  мають  бути  розміщені  на  двох  внутрішніх поверхнях,  що  стають  видимими  після  повного  відкриття пакету. Для стійких пакетів (третій вид) ця інформація має зазначатися на внутрішній поверхні, яка є дном. Зазначимо, що для деяких видів мішечків, що загортаються, перехідний період для впровадження зазначених вимог продовжено до травня 2018 року.
Головною метою документу є забезпечення однакового у всіх країнах-членах ЄС виконання Директиви ЄС  2014/40/ЄС щодо тютюнових  виробів. Ухвалення  документу  очікується  у третьому або четвертому кварталі 2015 року, набуття його чинності  – з  дня його ухвалення. Кінцевий термін подачі коментарів – 18 серпня 2015 року.

 

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/