ЄС: зміни регламенту щодо косметичної продукції

Наприкінці липня 2015 року Європейський Союз оприлюднив нотифікацію про розробку проекту змін до Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського парламенту і Ради щодо косметичної продукції. Ухвалення документу очікується у першому кварталі 2016 року. Термін набуття чинності – через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Кінцевий термін подачі коментарів – 26 вересня 2015 року.

28 липня 2015 року Європейський Союз оприлюднив повідомлення про розробку Проекту Регламенту Європейської Комісії про внесення змін до додатків IV та VI Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського парламенту і Ради щодо косметичної продукції. Відповідно до проекту передбачається надання дозволу на використання в косметичній продукції оксиду цинку в якості УФ-фільтра та технічного вуглецю (у наноструктурованій формі) в якості барвника.

Зокрема, за ініціативою Європейської комісії Науковий комітет з безпеки споживачів провів оцінку токсичності зазначених речовин. Було встановлено, що використання оксиду цинку в якості УФ-фільтра (як у наноструктурованій формі, так і в іншому вигляді) при максимально допустимій концентрації цієї речовини у кінцевій продукції на рівні 25% є безпечним для людини. Крім того, Науковий комітет дійшов висновку про те, що використання технічного вуглецю в якості барвника в наноструктурованій формі (з розміром первинних частинок від 20 нм або більше та максимально допустимою концентрацією цієї речовини в кінцевій косметичній продукції на рівні 10%), не становить загрози для споживачів при нанесенні на шкіру. Водночас, комітет не виключає ймовірність появи подразнення очей при його використанні.

Головною метою документу є підвищення рівня захисту здоров‘я населення, а також зміна технічних вимог відповідно до наукового прогресу. Ухвалення документу очікується у першому кварталі 2016 року. Термін набуття його чинності – через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі Європейського Союзу. Кінцевий термін подачі коментарів – 26 вересня 2015 року.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/