Південна Корея : імплементація законодавства у сфері контролю за безпекою імпортної продукції

1 червня 2015 року Південна  Корея оприлюднила повідомлення про розробку Указу про порядок виконання Спеціального  закону  про  контроль за безпечністю імпортованих  продуктів харчування.
Проект  ініційовано Міністерством з  контролю  якості  продуктів харчування та лікарських засобів Республіки Корея. Основними цілями документу є наступні:

  • забезпечення формування переліку інформації, яка має  бути  внесена  до  державних  реєстрів  різними видами суб’єктів господарювання у випадках, коли необхідно змінити частину раніше внесеної до них інформації; 
  • деталізація  процедур  здійснення  адміністративних заходів, а також необхідних платежів;
  • передбачення процедури  скасування  реєстрації  та призупинення  діяльності  суб’єктів  господарювання,  в  тому числі  виняткові  випадки,  в  яких  закриття  суб’єктів господарювання   відбувається   без   попереднього інформування;
  • відображення змісту офіційних повідомлень про факт порушення, а також способу публікації таких повідомлень;
  • визначення повноважень Міністерства  з  контролю якості продуктів харчування та лікарських засобів Республіки Корея, які можуть бути делеговані або передані регіональним уповноваженим з питань безпечності харчових продуктів та ліків,  а  також  відповідним  спеціалізованим  установам  та організаціям.

Метою  документу  є підвищення  рівня  безпеки  продуктів харчування  на  ринку  Республіки  Корея.
Термін  ухвалення документу та набуття його чинності  буде визначено пізніше. Кінцевий термін подачі коментарів – 31 липня 2015 року.
За даними Міжнародного торговельного центру у 2012 - 2014 роках  експорт  продуктів  харчування, у  тому  числі сільськогосподарської  продукції, та  лікарських  засобів  з України до Республіки Корея становив, в середньому, 281 млн дол. США або 60% від загального експорту вітчизняних товарів до  цього  торговельного партнера.  Протягом  зазначеного періоду експорт продуктів харчування та лікарських засобів до Республіки Корея зріс на 34%.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/