Росія: тимчасова заборона на ввезення свинини з України

5 січня 2016 року Російська Федерація оприлюднила нотифікацію щодо офіційного листа Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Росії (Россільгоспнагляд) №. FS-EN-8/23418 від 24 грудня 2015 року. Відповідно до документу передбачається запровадження з 1 січня 2016 року тимчасової заборони на постачання продукції свинарства з України до РФ у зв‘язку із погіршенням епізодичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України.

Сфера дії документу поширюється на наступні категорії товарів свинарства:

  • живі свині;
  • свинину (свіжу, охолоджену або морожену);
  • продукцію тваринного походження (зі свинини) та мертві тварини;
  • м'ясо та їстівні м'ясні субпродукти зі свинини (солоні або в розсолі, сушені або копчені); їстівне борошно зі свинини або її субпродуктів;
  • продукти, що використовуються для годівлі свиней (корми та кормові добавки для свиней);
  • ковбаси та аналогічні вироби зі свинини, субпродуктів чи крові; готові харчові продукти, виготовлені на основі цих виробів;
  • інші готові чи консервовані продукти з м'яса, м'ясних субпродуктів або крові свиней, включаючи гомогенізовані готові продукти.

Зазначимо, що з 1 січня 2016 року РФ запровадила продовольче ембарго щодо України. До переліку цих товарів увійшла також свинина та готова продукція з вмістом цього м’яса. Разом з тим, у випадку зняття ембарго експорт вітчизняної продукції свинарства до Російської Федерації відновиться лише тоді, коли Россільгоспнагляд скасує заборону на ввезення цієї продукції з України до РФ.

Згідно із даними Міжнародного торговельного центру протягом 2012-2014 років експорт продукції свинарства з України до Російської Федерації скоротився майже в п‘ять разів (до 22,8 млн дол. США або 0,23% від загального експорту вітчизняної продукції до цього торговельного партнера).

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/