Росія: зміни до форми ветеринарного сертифікату на експорт кормів

5 лютого 2015 року Російська Федерація проінформувала СОТ про ухвалення 24 грудня 2014 року рішення Євразійської економічної комісії «Про внесення змін до Рішення Комісії Митного союзу від 7 квітня 2011 № 607».

Відповідно до документу внесено зміни до форми ветеринарного сертифікату на експорт кормів та кормових добавок тваринного походження (зокрема, з птиці та риби) на митну територію Митного союзу Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації (Форма № 35).

Зокрема, були внесені такі зміни:

  • пункт 4.5 після слів «ботулінічного токсину» доповнений словами «для консервованих кормів вологістю більше 14%»;
  • примітки викладено в наступній редакції: «Примітки:      1. Підпис та печатка повинні відрізнятися кольором від бланка. 2. Ветеринарний сертифікат оформлюється російською мовою, а також мовою країни-експортера та (або) англійською мовою».

Крім того, було встановлено, що до 1 липня 2015 року поряд з ветеринарним сертифікатом за формою № 35 (передбаченим Рішенням Комісії Митного союзу від 7 квітня 2011 № 607) із змінами, внесеними згідно з зазначеним вище рішенням, може використовуватись ветеринарний сертифікат старого зразка.

Метою документу є підвищення рівня захисту тварин. Документ набув чинності 28 січня 2015 року.

За даними Державної служби статистики у 2014 році експорт товарів зазначених категорій з України до РФ, Казахстану та Білорусії становив близько 196 млн дол. США або 1,6% від загального обсягу вітчизняного експорту до цих країн. Протягом останніх трьох років він зріс на 25%, в першу чергу, за рахунок зростання обсягів експорту цієї продукції до Республіки Білорусь.

 

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/