Угорщина: зміни до законодавства щодо тютюнової продукції

21 грудня 2015 року Угорщина оприлюднила повідомлення про розробку «Проекту Постанови Уряду про внесення змін до Постанови Уряду № 39/2013 (від 14 лютого 2013 року) щодо виробництва, розміщення на ринку та контролю тютюнових виробів, комбінованих попереджень і докладних правил для стягнення штрафу за порушення норм щодо захисту охорони здоров'я споживачів».

Ухвалення документу пов‘язано із гармонізацією національного законодавства Угорщини у сфері регулювання тютюнової продукції із відповідним законодавством ЄС. Зокрема, мова йде про виконання Директиви № 2014/40/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року про зближення законів, підзаконних та адміністративних положень країн-членів щодо виробництва, представлення та продажу тютюну й пов’язаної з ним продукції.

Незважаючи на те, що рівень смертності від паління серед чоловіків в Угорщині, на відміну від загальної тенденції в ЄС, зменшується, цей рівень залишається вищим, ніж в інших країнах-членах ЄС. Зокрема, останнє опитування, проведене у 2013 році, продемонструвало, що курці становлять 30% населення Угорщини, що на 4% більше, ніж у середньому в ЄС. За даними дослідження Eurobarometer у 2014 році ситуація залишилась без суттєвих змін.

Крім того, паління залишається третім у переліку причин смертності серед населення Угорщини (після ризиків, пов‘язаних з харчуванням та підвищенням артеріального тиску).

У зв‘язку з цим, постає необхідність посилення боротьби з палінням та підвищення рівня охорони здоров'я населення в Угорщині. Зазначені вище очікувані законодавчі зміни мають сприяти цьому процесу.

Зокрема, передбачається подальше запровадження «стандартизованої упаковки» для цигарок відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Нова Директива ЄС № 2014/40/EU передбачає розміщення попередження з малюнком розміром 65% у верхній частині як передньої, так і задньої сторін пачки для цигарок, а також нанесення на 50% площі бокових сторін текстового попередження. Попередження на упаковках для цигарок підвищують обізнаність населення про наслідки для здоров'я і сприяють зменшенню кількості курців.

Ухвалення документу очікується після 22 березня 2016 року. Термін набуття його чинності – 20 травня 2016 року. Кінцевий термін подачі коментарів – 22 березня 2016 року.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/