ЄС: розробка процедури визначення тютюнових виробів зі специфічним смаком

На початку серпня 2015 року Європейський Союз оприлюднив повідомлення про розробку процедури визначення тютюнових виробів зі специфічним смаком. Ухвалення документу очікується в четвертому кварталі 2015 року. Термін набуття його чинності – з дати ухвалення. Кінцевий термін подачі коментарів – 4 вересня 2015 року.

5 серпня 2015 року Європейський Союз оприлюднив нотифікацію про розробку Проекту акту на виконання Директиви 2014/40/ЄС Європейського парламенту та Ради щодо єдиних правил в рамках процедури для визначення тютюнових виробів зі специфічним смаком.

Зазначимо, що відповідно до статті 7 Директиви 2014/40/ЄС Європейського парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року про зближення законів, підзаконних та адміністративних положень країн-членів щодо виробництва, представлення та продажу тютюну й пов’язаної з ним продукції встановлюється заборона розміщення на ринку ЄС тютюнових виробів зі специфічним смаком, що відрізняється від смаку традиційного тютюну.
З метою виконання цього положення Європейська комісія розробила проект, який містить загальні правила щодо процедури визначення тютюнових виробів зі специфічним смаком.
Зокрема, відповідно до даної процедури, в разі, якщо країна-член ЄС або Європейська комісія мають підстави вважати, що певні тютюнові вироби мають специфічний смак, що відрізняється від традиційного тютюнового смаку, вони мають право вимагати від імпортера або виробника цієї продукції надання відповідних доказів. Крім відповіді на зазначений запит імпортер або виробник має також надати інформацію щодо розміщення цієї продукції на національних ринках інших країн-членів ЄС.
Якщо виробник або імпортер не заперечує, що продукт має специфічний смак, він має повідомити про вжиті ним заходи щодо вилучення відповідних товарів з обігу.
Основною метою документу є поліпшення функціонування внутрішнього ринку тютюнових виробів в ЄС та забезпечення високого рівня захисту здоров'я населення. Ухвалення документу очікується в четвертому кварталі 2015 року.
Термін набуття його чинності – з дати ухвалення. Кінцевий термін подачі коментарів – 4 вересня 2015 року.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/