ЄС: заборона використання деяких хімічних речовин у косметичній продукції

4 січня 2016 року Європейський Союз оприлюднив повідомлення про розробку Проекту Регламенту Європейської Комісії про внесення змін до додатку V Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського Парламенту і Ради щодо косметичної продукції.

Відповідно до документу запроваджуються заборона на використання метілізотіазолінону в якості консерванту у виробництві косметичної продукції, що не передбачає змивання (незмивних засобів).

Згідно із висновком Наукового комітету з безпеки споживачів (SCCS) останні клінічні дані свідчать про небезпеку (з точки зору здоров’я споживачів) використання метілізотіазолінону у встановленій законодавством концентрації у косметичній продукції, яка не передбачає змивання. Зокрема, йдеться про клінічно підтверджені випадки алергічних реакцій споживачів після використання зазначеної продукції. У зв’язку з цим, пропонується внести відповідні зміни до Регламенту (ЄС)  № 1223/2009 Європейського Парламенту і Ради щодо косметичної продукції.

Разом з тим, передбачається шестимісячний перехідний період для того, щоб виробники косметичної продукції змогли вилучити з обігу заборонену продукцію з вмістом метілізотіазолінону та замінити її на нову. Метою ухваленого регламенту є підвищення рівня безпеки косметичної продукції та захист здоров‘я населення.

Ухвалення документу очікується у першому/другому кварталі 2016 року. Термін набуття його чинності – через 20 днів з моменту опублікування документу в Офіційному журналі ЄС. Перехідний період – протягом 6 місяців після набуття чинності регламенту. Кінцевий термін подачі коментарів –
4 березня 2016 року.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/