ЄС: запровадження технічних стандартів щодо електронних цигарок

4 січня 2016 року Європейський Союз оприлюднив повідомлення про розробку «Проекту рішення Європейської Комісії про технічні стандарти щодо механізму заправки електронних цигарок».Документ розроблено на виконання Директиви 2014/40/ЄС Європейського парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року про зближення законів, підзаконних та адміністративних положень країн-членів щодо виробництва, представлення та продажу тютюну й пов’язаної з ним продукції та про скасування Директиви 2001/37/ЄС.

Зокрема, стаття 20 (3)(г) цієї директиви передбачає функціонування у всіх країнах-членах ЄС механізму, який забезпечує заправку електронних цигарок (заправних контейнерів) без витоку. При цьому, згідно із статтею 20 (13) Директиви 2014/40/ЄС Європейська Комісія має розробити технічні стандарти для впровадження механізму заправки електронних цигарок.

Технічні стандарти, що містяться у проекті, розроблено з урахуванням токсичності нікотинових рідин, які використовуються при палінні електронних цигарок. Зазначені стандарти передбачають мінімальний контакт цих рідин зі шкірою курця та недопущення їх випадкового проковтування. При цьому забезпечується достатній захист від будь-якого витоку з електронних цигарок.

Також, передбачені у документі технічні стандарти, визначають заходи, які мають бути вжиті для належного

інформування споживачів про механізм заправки електронних цигарок для запобігання випадків  витоку. Ухвалення документу очікується у другому кварталі 2016 року. Термін набуття його чинності – з дати ухвалення. Кінцевий термін подачі коментарів – 2 березня 2016 року. Країни-члени ЄС мають імлементувати норми документу до національного законодавство до 20 травня 2016 року.

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/