ЄС: зміни до законодавства щодо тютюнової продукції

27 січня 2016 року Європейський Союз оприлюднив нотифікацію про розробку Проекту рішення Європейської Комісії щодо встановлення порядку створення та функціонування незалежної консультативної панелі для надання допомоги країнам-членам та Європейській Комісії у визначенні характерного смаку тютюнових виробів.

Відповідно до статті 7 Директиви 2014/40/ЄС Європейського парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року про зближення законів, підзаконних та адміністративних положень країн-членів щодо виробництва, представлення та продажу тютюну й пов’язаної з ним продукції та про скасування Директиви 2001/37/ЄС забороняється розміщувати на ринку ЄС тютюнові вироби з характерним смаком (чітко помітним запахом чи смаком, відмінним від запаху чи смаку тютюну).

При визначенні того, чи мають тютюнові вироби характерний смак, країни-члени ЄС та Європейська Комісія може звернутися до незалежної консультативної групи ("Консультативної панелі"). При цьому Комісії надано право визначати порядок її створення та функціонування, що передбачено зазначеним вище Проектом.

Консультативна група повинна складатися з висококваліфікованих та незалежних експертів, що мають відповідний досвід в області статистичного та хімічного

аналізу. Вони повинні виконувати свої функції неупереджено та в інтересах суспільства з використанням передової практики та високих наукових стандартів. Експерти мають обиратися шляхом відкритого конкурсу на рівних умовах на основі об'єктивних критеріїв. Процес оцінювання характерного смаку тютюнових виробів має бути захищеним від будь-якого зовнішнього впливу осіб чи об'єднань, зацікавлених в результатах оцінки. Конфіденційна інформація має бути захищена від випадкового розкриття. Методологія зазначеного оцінювання має переглядатись з врахуванням здобутків наукового прогресу.

Метою проекту є сприяння кращому функціонуванню внутрішнього ринку тютюнових виробів ЄС та забезпечення високого рівня захисту населення. Ухвалення документу очікується у другому кварталі 2016 року. Термін набуття його чинності – з дати ухвалення. Кінцевий термін подачі коментарів – 27 березня 2016 року. Положення Директиви 2014/40/ЄС мають бути імплементовані до національного законодавства країн-членів ЄС до 20 травня 2016 року.

 

 

За матерiалами ier.com.ua, ua.fsc.org/